Jak předcházet plísni nehtů a dalším problémům?

Akrylové a gelové nehty jsou krásné, ale občas také můžou být příčinou zdravotních problémů, ač chceme nebo ne. Ale nebojte se, pečlivou přípravou nehtů, modelací a péčí o nehty lze nepříjemným problémům předejít a mít dlouho nehty krásné a silné a hlavně zdravé!

Neskrývejte problémy pod umělými nehty!

Hygiena gelových nehtů

I když nám můžou tyto problémy nahánět hrůzu, nemusíme se zase tolik bát, neboť lze bakteriálním a mykotickým infekcím nehtů předejít. Většinou jsou totiž důsledkem špatného provedení akrylových nehtů či gelových nehtů, které nepřiléhají dobře k přírodnímu nehtu. V malé mezírce či vzduchové bublině vznikne prostředí, kde se plísně či infekce snadno uchytí. Jak jim tedy předejít a jak je léčit?

Pečlivá modelace nehtů doma je zásadní

Zvláště pečlivě je třeba postupovat, pokud provádíte modelaci gelových nehtů doma nebo akrylových nehtů doma! Přírodní nehty je třeba dobře připravit a dezinfikovat speciálními přípravky. Poté je pilníkem zmatnit a nalepit tipy tak, aby pod nimi nevznikly vzduchové bubliny a mezery. Kůžičku u nehtového lůžka je třeba opatrně zatlačit, aby se nedostala pod gel či akryl.

Další důležitá opatření

Dezinfekce gelových nehtů

Nehty zbytečně dlouho nenamáčejte ve vodě a vždy je pečlivě vysušte. Dejte si pozor na plísňové infekce, jsou totiž nakažlivé! Mohou se přenést z člověka na člověka či z nehtu na nehet a z nohy na ruce. Pokud se setkáte s tímto problémem, používejte pokaždé čistý ručník a dezinfekci, abyste infekci neroznesli!

Co dělat, když se objeví problém

Pokud cítíte, že s vašimi přírodními nehty není pod těmi umělými něco v pořádku, je nutné bezodkladné odstranění gelových nehtů či akrylových nehtů. V tomto případě je lepší zajít do renomovaného studia. Poté, jestli máte podezření na plíseň či podobný problém, zajděte k lékaři, který vám doporučí vhodnou léčbu.

Pokud máte opravdu obavy z této nákazy a rozhodujete se, zda si nechat vymodelovat akrylové nebo gelové nehty, pak druhá varianta je k nehtům o něco šetrnější neboť nehty pod gelem lépe dýchají.

One Response

  1. Michaela Buresova

Add Comment