Cena gelových nehtů. Na kolik vyjdou doma a na kolik ve studiu?

Gelové nehty jsou velmi oblíbené u mnoha žen. Jsou krásné a přirozené, ale samozřejmě jako každá krása, i ony něco stojí. Nejde jen o počáteční investici, ale také o pravidelné doplňování a tudíž také pravidelné výdaje v řádu několika set korun. Existují dva způsoby, jak získat gelové nehty. První je zajít k profesionální nehtařce do nehtového studia a druhý je pořídit si sadu na gelové nehty a naučit se je vymodelovat doma. Kolik která varianta stojí?

Cena gelových nehtů ve studiu

Gelové nehty jsou velmi rozšířené a najdete je v nabídce snad každého nehtového salonu. Studia nabízejí modeláž gelových nehtů v rozmezí od 450,- Kč po 1000,-Kč (výjimečně i více). Průměrná cena je asi 600,-Kč za počáteční modeláž s tipy.

Musíte si ale spočítat, že každé 3-4 týdny je třeba zajít na doplnění gelových nehtů. A to stojí přibližně od 350,- Kč po 500,-Kč.

Pozor na cenové triky!

Cena gelových nehtů

Cena gelových nehtů

Před časem se objevila velká spousta levnějších studií asijských, nabízející modeláž nehtů za zvýhodněné ceny. Je třeba si však dát pozor nejen na kvalitu, ale také na slibované ceny! Prvotní modeláž nehtů vás vyjde zhruba na 350,-Kč, ale odejít můžete i o 500,-Kč lehčí, ani nebudete vědět jak.

Upozornění! Každé sebemenší zdobení se totiž počítá zvlášť a desetikorunové položky se velmi rychle nastřádají. Nespoléhejte proto na slib nízké ceny a nenechejte si zdobit nehty, aniž byste se předem zeptala na příplatek. Vyhnete se tak nemilému překvapení!

Je třeba také poznamenat, že klasická asijská studia gelové nehty nedělají, gelová je pouze vrchní vrstva nehtů. Dejte si proto i zde pozor, abyste nakonec neodešla s dvojitým zklamáním!

Cena gelových nehtů doma

Sada na gelové nehty

Sada na gelové nehty

Pokud se rozhodnete pro modeláž gelových nehtů doma, počítejte s větší počáteční investicí. Sada s UV lampou stojí 1300,- až 2800,-Kč. V těchto sadách jsou většinou jen malá balení gelu 7ml. Ta vám vystačí asi na 5 použití (modeláž nehtů na obou rukou). Záleží na tloušťce gelu, velikosti nehtů apod. Dokoupení jednofázového gelu stojí kolem 250,-Kč za 15 ml, což vám vystačí asi na 12x.

3 fázová sada, skládající se ze 3 různých typů gelu – bonder, doplňovací gel a lesk, stojí přes 650,-Kč (15 ml každý). Vydrží tedy 3x déle a ve výsledku vyjde podobně draho jako jednofázový gel, který se používá na 3 vrstvy.

Cena gelových nehtů za rok, srovnání

  • V nehtové studiu utratíte ročně přibližně 5550,-Kč (při průměrné ceně a doplňování 1x za 4 týdny).
  • Doma, pokud si koupíte jednu z levnějších sad pak zaplatíte zhruba 2500,- za rok. Druhý rok vás vyjde ještě levněji, protože odpadne počáteční investice do sady s UV lampou. Samozřejmě je třeba zvážit i spotřebu materiálu na zaučování, nové štětce, zářivky do UV lampy, dekorace apod. Proto je velmi těžké odhadnout přesně celkové náklady na domácí modeláž nehtů. Odhad ceny je proto pouze velmi přibližný.

I přesto, že domácí modeláž vyjde levněji než ta profesionální, je třeba zvážit rizika domácí laické tvorby. Pozor si musíme dát především na to, abychom si nepřivodily problémy s nehty a také abychom nehty modelovaly krásně tenké, čehož dosáhneme pouze delší praxí. Záleží tedy na vás, které z variant dáte přednost.

Add Comment