Tipy na odstranění gelových nehtů

Kladly jste si někdy otázku, jak odstranit pevné gelové nehty, aniž by jste poškodily své přírodní nehty? Je potřeba být velmi šetrný neboť při neopatrném zacházení může dojít k vážnému poškození vašich nehtů. Zde je několik rad k šetrnému a bezpečnému odstranění vašich gelových nehtů.

Důvody k odstranění gelových nehtů

Odstranění gelových nehtů

Ať už je váš důvod k odstranění gelových nehtů jakýkoliv – nejste spokojená s jejich provedením, nemůžete si na ně zvyknout, máte je polámané, chcete regenerovat vaše přírodní nehty nebo jen prostě chcete změnu, samozřejmě existuje způsob, jak gelové nehty odstranit. Není to ovšem tak jednoduché a hlavně rychlé, jak byste si přály.

Takže jaký je postup odstranění gelových nehtů, které se staly nepohodlné? Můžete to udělat samy, nebo je lepší jít ke specialistovi? Jak předejít problémům s nehty? A není to bolestivé?

Nehtové studio je jistota

Pokud máte v plánu odstranit gelové nehty, nejmoudřejší je zajít do dobrého salonu i tehdy, když si modelujete gelové nehty doma. Tam vám nejlépe ukáží, jak šetrně na to. Gelové nehty se ovšem nesundávají, jak bychom si mohly myslet, ale zbrušují se. S akrylovými nehty je to jiné, ty lze sundat acetonovým rozpouštědlem. Ovšem i v tomto případě bychom doporučili je pouze nechat odrůst  a zbrušovat neboť aceton je chemikálie, která narušuje naše přírodní nehty!

Odstranění gelových nehtů

Opatrnosti není nikdy dost

Především je třeba být opatrný! Pokud byste se pokoušely udělat vše samy doma bez předchozích znalostí a nehet oloupávat či strhávat, zcela jistě by mohlo dojít ke stržení celého nehtu či poškození nehtového lůžka a pak by trvalo měsíce než by se poškozený nehet obnovil. Pamatujte na to, že nehty pod gelem či akrylem nejsou zdaleka tak pevné jako přirozené nehty, proto než se nadějete, můžete o ně přijít!

Odstranění gelových nehtů doma

Pokud opravdu chcete odstranit vaše gelové nehty sama, je nejlepší radou trpělivost!!! Zkraťte je a nechejte je přirozeně odrůst. Šetrně přechod postupně spilujte. Při zkracování nehtů je nejlepší používat pouze pilník, neboť kleštičky konce roztřepí. Vaše nehty, které se objeví jako odrosty, ošetřujte regeneračními přípravky a výživnými zpevňujícími laky. Připravte se na několika týdenní až měsíční regenerování, než vaše nehty dosáhnou své původní pevnosti! Péče o nehty je zásadní!

Add Comment