Jak pečovat o gelové nehty, aby vydržely co nejdéle

Je snadné zajít do nehtového studia a nechat si udělat gelové nehty. Ale co vše musíme vědět, než přistoupíme k modeláži gelových nehtů doma, aby nám co nejdéle vydržely? A co můžeme udělat pro to, abychom si co nejdéle uchovaly naše pečlivě vytvořené nehty krásné a silné, když musíme každý den vařit, umývat nádobí či uklízet? 

Jak modelovat gelové nehty, aby dlouho vydržely

Péče o gelové nehty

V nehtových studiích a na Internetu najdete široký sortiment sad na gelové nehty, které obsahují vše, co potřebujete k jejich aplikaci a modeláži. Když už do krásné manikúry investujete své peníze, vyplatí se co nejpečlivější příprava a především pokud se chystáte modelovat gelové nehty doma, je důležité dodržet několik pravidel.

Důkladná příprava nehtů

První věcí, kterou musíme udělat, je odstranit lak z vašich nehtů, pokud jste ho používala a umýt si ruce, abychom je zbavili veškeré mastnoty. Nenatírejte nyní ruce žádným krémem, nebo lepidlo a gel nebudou držet!

Udělejte si manikúru a vaše nehty zkraťte na vhodnou délku. Zatlačte kůžičku, která by mohla způsobit špatnou přilnavost gelu, kdyby zůstala pod ním. Poté důkladně zmatněte povrch vašich přírodních nehtů jemným pilníkem, což zajistí, aby gel a lepidlo co nejlépe držely. Nesmí být nikde patrné žádné lesklé plochy.

Pečlivé lepení je důležité

Při samotném lepení umělých prodloužení nehtů – tipů – dbejte na to, aby co nejtěsněji přilnuly k vašemu nehtu. Každá vzduchová bublina či mezera by akumulovala vlhkost a nehty by se odchlipovaly. Navíc zde hrozí riziko vzniku plíseň nehtů infekcí či jiných problémů!

Vyberte si správnou velikost tipu a poté ho přikládejte pod úhlem 45 stupňů a postupně úhel zmenšujte, abyste se vyhnuli vzduchovým bublinám! Když bude tip perfektně sedět na vašem nehtu, stiskněte a držte po dobu několika sekund.

Tipy, aby vaše gelové nehty vydržely co nejdéle

Péče o nehty

  1. Vyhněte se častému či dlouhému namáčení umělých nehtů.
  2. Po každém namočení vytřete ruce a nehty do sucha, aby jste zabránily tvorbě plísní. To je zvláště důležité u akrylových nehtů.
  3. Při domácích pracích a při uklízení používejte gumové rukavice.
  4. Nikdy nezkracujte gelové nehty kleštičkami či nůžkami! Používejte vždy pouze pilník.
  5. A samozřejmě nejdůležitější je opatrnost při práci či sportu, abyste předešli zlomení nehtu.
  6. Kromě toho také nezapomínejte na vaše přirozené nehty! Výhodou gelových nehtů je, že vaše přirozené nehty pod vrstvou gelu mohou dýchat a proto nedochází k jejich zásadnímu poškození. Přesto je dobré na ně myslet a dopřát jim přísun minerálů a vitamínů potřebných k jejich růstu jako je zinek, křemík, vápník a vitamín B. Nezapomeňte také na potřebné množství tekutin!

Add Comment