P-shine, japonská manikúra pro krásné a zdravé nehty

Před čtyřmi stoletími objevily japonské gejši jedinečnou techniku manikúry, která dodala jejich krásným nehtům upravený vzhled a lesk vzácných perel. Ve dvacátém století se tato technika rozšířila a dostala název P-Shine. Oblibu si získala po celém světě především kvůli tomu, že zanechává nehty krásné a silné pomocí přírodních prostředků.

Pro koho je určena metoda P-shine?

Metoda P-shine je určena pouze pro přírodní nehty, na gelové nehty ani jiné umělé materiály ji nelze aplikovat. Dále byste neměly P-shine podstoupit, pokud jste čerstvě po odstranění gelových nehtů nebo pokud máte zdravotní problémy s nehty (například mykózy a záněty).

Účinky manikúry P-shine

Tato procedura se zakládá na zaleštění pasty a pudru do nehtů, které jsou tímto chráněny jak v zimě tak v létě proti nepříznivým vlivům počasí. Působí ale navíc jako výživa pro zdravý růst nehtů díky složení používaných produktů, které jsou na čistě přírodní bázi. Navíc dochází při leštění nehtů také k masáži a prokrvení nehtových lůžek.

Produkty na P-shine obsahují především včelí vosk, mateří kašičku, křemičitou hlinku, (mírně abrazivní přírodninu, která vyhladí nerovnosti), parafín, panthenol a vitamíny a minerály.

Dalším pozitivem této techniky je, že je vhodnou alternativou bezbarvého laku, který nehty společně s odlakovačem vysušuje. Tomuto problému se s P-shine můžete vyhnout neboť lesklé nehty při pravidelném ošetření P-shine již lakovat nepotřebují.

Složení sady P-Shine

P-shine sada

P-shine sada

Dobrá sada na P-shine by měla obsahovat:

 • Leštící pastu
 • Leštící pudr
 • 2 jelenicové leštičky
 • 2 pilníky – jemnější a hrubší
 • Špachtličku a hadřík

Postup P-shine

Návod na P-shine je velmi jednoduchý a bez problémů ho zvládnete:

 1. Nejprve jemným (růžovým pilníčkem) ohladíme povrch nehtu čímž ho zbavíme přírodního lesku;
 2. Zeleným pilníkem upravíme tvaru nehtu;
 3. Pomocí špachtličky naneseme na zelenou jelenicovou leštičku tenkou vrstvu pasty;
 4. Začneme leštit v jednom směru postupně všechny nehty až do vysokého lesku;
 5. Nyní přichází na řadu pudr. Postup je stejný jako u leštění pastou, ale použijeme tentokrát růžovou leštičku. Pudr dodá nehtům další výživu a zajistí trvalejší účinek procedury;
 6. Pokud si chcete lakovat nehty, je třeba po manikúře P-shine 2-3 dny počkat.

Celá procedura trvá asi 30 minut a provádí se zhruba jednou za 2-3 týdny. Pokud ji provádíme pravidelně v tomto intervalu, můžeme vynechat krok 1 – ohlazení nehtů růžovým pilníkem. V opačném případě musíme opakovat vše od začátku. U odrostů však postupujeme vždy od kroku 1.

Cena P-shine

Pokud si pořídíte sadu P-Shine na doma, vyjde vás od 900,- Kč do 1300,-Kč. Dokoupení jednotlivých produktů pak kolem 200-300,-Kč.
Některé levnější domácí sady neobsahují všechny jmenované produkty. Zpravidla obsahují jen vosk, jednu leštičku a jeden pilník. Ty stojí o polovinu méně.

V nehtovém studiu vám P-shine manikérka zhotoví za přibližně 200,- Kč.

Add Comment