Postup modeláže gelových nehtů doma v 10 krocích

Málokterá z nás má od přírody nehty pevné, dlouhé a krásně tvarované a proto má stále více žen v oblibě nehty umělé. Gelové nehty vypadají krásně, přirozeně a zdravě. V deseti podrobně popsaných krocích se naučíte postup modeláže gelových nehtů doma. Poté se v naší fotogalerii gelových nehtů můžete podívat na postup modeláže přímo z nehtového studia.

Gelové nehty

Sada na gelové nehty

Gelové nehty jsou vytvořeny nanášením vrstev speciálního gelu na povrch vlastních nehtů. Vrstvy gelu se poté vytvrzují pod UV lampou, což vytvoří odolný povrch nehtu.

I když postup modeláže gelových nehtů není nejsnazší (modelace akrylových nehtů doma je oproti těm gelovým trochu jednodušší), není to tak složité, jak si možná myslíte. S trochou cviku to zvládne každá z nás.

Ještě než začnete, je potřeba zdůraznit, že k modelaci gelových nehtů budete potřebovat k tomu určenou sadu na gelové nehty! Počáteční investice do této sady se vám však vrátí. Cena gelových nehtů doma je nižší než v nehtovém studiu. Naleznete v ní všechny potřebné přípravky a pomůcky k vytvoření krásných gelových nehtů! Nehty se snažte modelovat pečlivě neboť odstranění gelových nehtů není příliš snadné.

Tip: Pro usnadnění tréninku sady obsahují umělý prstík, na kterém si postup modeláže můžete trénovat.

Postup modeláže gelových nehtů

 1. Příprava nehtů: vlastní nehty zastřihněte na kratší délku. Kůžičku zatlačte opatrně dřívkem, v tom vám pomůže změkčovač nehtové kůže. Nehty zmatněte pomocí jemného pilníku či speciálního bloku. Je důležité, aby byly nehty rovnoměrně zmatněny a nikde se neleskly. Tato příprava je zcela zásadní, protože gel na špatně připravené nehty nepřilne a odchlipuje se.
 2. Připravte si tipy na každý nehet. Tip (z angličtiny špička) je umělý nástavec na nehet, který se lepí na konec nehtu jaTipy na gelové nehtyko jeho prodloužení. Na každý nehet sedne jiná velikost tipu, proto si je vyberte a vyzkoušejte předem.
 3. Na spodní konec tipu naneste lepidlo. Poté tip přikládejte pod úhlem 45 stupňů, abyste se vyhnuli vzduchovým bublinám! Ty by mohly způsobit plíseň nehtů či jiné problémy a infekce. Když bude tip ve správné poloze sedět na vašem nehtu, lehce ho stiskněte a držte po dobu několika sekund, až bude lepidlo pevně držet. Zkraťte jej pomocí speciálních kleštiček – gilotiny.
 4. Pečlivě zbruste nehet tak, aby nebyl příliš zřetelný přechod mezi umělým tipem a vlastním nehtem. Vyhněte se broušení vlastního nehtu! Nyní natřete na vlastní nehet tzv.primer, podkladovou bázi, která slouží k desinfekci a odmaštění nehtu. Díky němu gel na nehet lépe přilne. Primer se neaplikuje na tip!
 5. Nyní přejdeme k samotné aplikaci gelu: vrstvu čirého gelu nanášejte na nehet od středu do stran, aby na okrajích nevznikly přebytky.
 6. Nehet s nanesenou vrstvou gelu vytvrďte pomocí UV lampy a pokračujte stejně i s ostatními nehty. Doba tvrzení záleží na výkonnosti lampy a typu gelu. Řiďte se proto návodem ve vaší sadě.
 7. Pokud nehet po prvním vytvrzení gelu nemá požadovaný tvar, setřete pomocí čističe výpotek, který se z gelu vylučuje a nehet zbroušením vymodelujte do požadovaného tvaru.Postup gelové nehty
 8. Nyní již přichází na řadu vaše fantazie, zda budete chtít přirozenou francouzskou manikúru s bílým okrajem nehtu (tzv. smajlík) či designově propracované barevné nehty zdobené třpytkami, kamínky a jinými dekoracemi. Záleží pouze na vašem vkusu pro zdobení gelových nehtů. Pamatujte ovšem, že méně je někdy více!
 9. Když máte gelové nehty v požadovaném tvaru a designu, můžete na závěr ještě nanést UV lesk. Pozor, nanášejte pouze co nejtenčí vrstvu! Opět nechte vytvrdit pod lampou a máte hotovo!
 10. Nezapomeňte, že gelové nehty potřebují doplňovat každé tři až čtyři týdny. Závisí to na rychlosti růstu vlastních nehtů. To znamená, že když gel u nehtového lůžka odroste, je čas ho doplnit. Postup doplnění gelových nehtů je stejný, jen již nepoužíváme tipy. Ty si schovejte pro případ, že budete opravovat zlomený nehet. Důležitá je také stálá péče o gelové nehty, aby byly nehty krásné a silné.
Tip na závěr: Podívejte se do naší fotogalerie na modeláž nehtů. Obrázky vám pomohou lépe si představit popsaný postup.

27 Comments

 1. Zuzuii
  • Lenka
 2. Monika
  • Lenka
 3. Ilona
  • Lenka
 4. katka
  • Lenka
 5. Zuzi
  • Lenka
   • Petra
 6. Andrea
  • Lenka
 7. Karla
 8. Kateřina
 9. Rene
 10. Simona
 11. Martina
 12. Andrea
 13. Eliška
 14. Michaela
 15. Jiřina
 16. Markéta
 17. Mišule
 18. Denisa
 19. Kamila
 20. Nikola

Add Comment