Jak mít krásné a silné nehty, mýty a fakta

Krásné a silné nehty jsou snem každé ženy. Protože ovšem denně používáme nehty jako nástroj, jsou vystaveny tlaku a působení mnoha škodlivých vlivů. Co nehtům prospívá a co je naopak mýtus a mylná představa o tom, jak o nehty pečovat?

Zpevňující laky

Zpevňovač nehtů

Zpevňující laky posilují nehty. Toto je pravda pouze do určité míry! Nehtové zpevňovače obsahují složky, které sice zabrání štěpení nehtů, ale zároveň činí nehty méně pružné a tím více náchylné ke zlomení. Vzhledem k tomu, že na nehty vyvíjíme při každodenní práci hodně tlaku – při úklidu, mytí nádobí, na zahradě či při sportu, bude nám prospěšnější spíše zvlhčovač než zpevňovač nehtů.

Želatina na nehty

 

Želatina zlepšuje kvalitu nehtů. Co se týče želatiny, nemá žádný vliv na růst a vlastnosti nehtů! Nehty jsou tvořeny proteiny. Mýtus o želatině vznikl díky kampani, která začala v roce 1890, kdy Charles Knox vytvořil želatinu z jatečních odpadů. Knox řekl, že želatina by mohla zpevňovat nehty, protože pochází ze zvířecích kopyt. Bohužel to není pravda. I když budete jíst želé, budou vaše nehty stejně měkké a křehké. Při práci vás tedy nejlépe ochrání rukavice a ne želatina.

Péče o kůžičku

Dalším mýtem je, že zatlačování kůžičky pomáhá nehtům růstPokožka je bariéra, která chrání lůžko nehtu! Je třeba být opatrný při zatlačování kůžičky a nepřehánět to, protože může dojít k obnažení nehtového lůžka a poranění kůže a tím zanesení bakteriální a mykotické infekce, jakou je Paronychium – zánět nehtového lůžka.

Hydratace nehtůHydratuje nehty!

A jak tedy nehty skutečné posílit a ochránit? Nehty, stejně jako kůže a všechny další části těla potřebují ke zdravému růstu a vzhledu hydrataci. Vzhledem k tomu, že jsou nehty denně užívány, jsou neustále ve styku s detergenty a chemikáliemi, které je mohou vysušovat. Je tedy zcela zásadní udržovat je hydratované. Většina odlakovačů je na bázi alkoholu, takže je velmi důležité, aby jste nehty po použití odlakovače hydratovaly. Hydratujte je nejen zvenčí za pomoci přípravků k tomu určených v podobě olejů či krémů, ale také tím, že budete pít hodně tekutin!

Gelové nehty

Gelové nehty zpevní vaše přírodní nehty. To je v jistém úhlu pohledu pravda, ale pouze pokud byly profesionálně nasazeny nebo pokud jste splnily přesně instrukce jak modelovat gelové nehty doma. Zásadní je také péče o gelové nehty, aby vydržely dlouho krásné a hlavně zdravé. Zabraňte tomu, aby se vlhkost dostala pod gelový nehet, čímž byste si způsobily plíseň nehtů či různé infekce! Rovněž buďte opatrní při odstraňování gelových nehtů!

Add Comment